Estudio Pratico E Equipado No Coracao De Botafogo

  • 25 m²

Sockertoppens linbana ligger ganska nära lägenheten Estudio Pratico E Equipado No Coracao De Botafogo Rio de Janeiro, och i närheten ligger Sao Joao Batista Cemetery.

Lägenheten Estudio Pratico E Equipado No Coracao De Botafogo har ett komplett kök och all nödvändig köksutrustning.

Den här lägenheten har ett väldigt bra läge, inom 9 minuter till fots från Botafogo Praia köpcenter. Sevärdheterna inkluderar Carlos Drummond de Andrade-statyn, inom 3 km från lägenheten. Carioca-akvedukten ligger ungefär 10 minuters bilfärd bort. Tunnelbanestationen Botafogo är belägen mindre än 350 meter bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Estudio Pratico E Equipado No Coracao De Botafogo Rio de Janeiro
Espaco Botafogo
Mobilpris

Espaco Botafogo

265 m från boendet
USD 31 USD 28
per natt
Botafogo - O Soho Do Rio De Janeiro -Bares, Praias, Facil Acesso A Ptos Turisticos
Mobilpris

Botafogo - O Soho Do Rio De Janeiro -Bares, Praias, Facil Acesso A Ptos Turisticos

9.0
Utmärkt 24 recensioner
265 m från boendet
USD 41 USD 37
per natt
Botafogo Cultura E Boemia
Mobilpris

Botafogo Cultura E Boemia

8.9
Fantastiskt 10 recensioner
334 m från boendet
USD 299 USD 269
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Santos Dumont flygplats
    9 km

    Tågstationer

    Estação D Pedro II centralstation
    6 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Köksgeråd

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Minibar
    • Sittgrupp
    • Matbord

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 22:00
    Utcheckning: från 06:00 till 11:00
    Vanliga frågor
    • ❓
      Ligger lägenheten Estudio Pratico E Equipado No Coracao De Botafogo nära järnvägsstationen?
      Estação D Pedro II centralstation tågstation ligger inom 6 km från lägenheten Estudio Pratico E Equipado No Coracao De Botafogo.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Santos Dumont flygplats
    9 km

    Tågstationer

    Estação D Pedro II centralstation
    6 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Estudio Pratico E Equipado No Coracao De Botafogo Rio de Janeiro

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng